امروز:

29 خرداد 1403

بیمه ایران خودرو
پرچم ایران

بیمه مهندسی

تبعات مالي و اقتصادي ناشي از خسارت هاي فيزيكي و غير قابل پيش بيني وارده به پروژه هاي پيمانكاري، همواره يكي از دغدغه هاي اساسي كارفرمايان و پيمانكاران بوده است. شرکت خدمات بیمه ایرانخودرو ضمن شناخت نيازها و نگراني هاي دست اندركاران، با استفاده از توان بالاي مالي، دانش فني و متخصصين خبره خود، به شما پوشش هاي مناسبي جهت انتقال ريسك هاي مالي تهديد كننده پروژهای عمراني، صنعتي و زيربنايي ارائه نمايد.

صدور در بیمه های مهندسی

بیمه نامه تمام خطر پیمانکاری /نصب (EAR/CAR)

این بیمه نامه تمامی خسارات وارده به انواع پروژه های ساختمانی و عمرانی نظیر پروژه های احداث جاده و تونل، سدسازی، پل سازی، اسکله سازی، تاسیسات راه آهن و پروژه های نصب ماشین آلات، اسکلت های فلزی، پروژه های نصب لوله های نفت،گازو… را درتمام طول مدت بیمه تحت پوشش قرار می دهد مگر خطراتی را که در شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه مستثنی شده باشد.علاوه براین درصورت درخواست بیمه گزار خسارت های وارد بر اموال مجاور بیمه گزار و خسارتهای جانی و مالی وارد براشخاص ثالث را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه نامه ماشین آلات پیمانکاری( CPM)

این بیمه نامه کلیه تجهیزات و ماشین آلات پیمانکاران (معمولاً متحرک و سنگین) از قبیل لودر، بولدوزر، گریدر، جرثقیل،

کارخانه تولید بتن، لیفتراک و مانند آن که ابزار کار پیمانکاران جهت اجرای کار پروژه ها می باشد، تحت پوشش قرار می دهد. درواقع این بیمه نامه هرگونه زیان یا خسارتی را که به هرعلت (به جز موارد استثناء شده در شرایط بیمه نامه) در حین کار در زمان احداث، بهره برداری، تعطیل کار و یا زمان نگهداری به ماشین آلات وارد آید جبران می نماید.

بیمه نامه شکست ماشین آلات (MB)

این بیمه نامه به منظور ارائه پوشش جامع برای دستگاهها و ادوات گرانقیمت و ماشین آلات و تجهیزات مکانیکی مورد استفاده

در بخش صنایع بوجود آمد. اهم پوشش های بیمه نامه شکست ماشین الات عبارتند از: اشتباه در طراحی، ساخت یا نصب ماشین آلات که در زمان بهره برداری آشکار شده و دوره تضمین کارخانه سازنده نیز پایان یافته باشد، معایب موجود در اقلام مواد اولیه یا ریخته گری، اجرای نادرست کار، عدم مهارت، بی­دقتی، انفجار فیزیکی، از هم گسیختگی به سبب نیروی گریز از مرکز، برخی از ماشین آلاتی که می تواند تحت پوشش این بیمه نامه قرار بگیرند عبارتند از : توربو ژنراتورهای بخاری، توربوژنراتورهای هیدرولیکی، موتورهای الکتریکی و ترانسفورماتورها، کمپرسورها

بیمه نامه تجهیزات الکترونیک (EE)

کلیه تجهیزات و دستگاه هائی که ارزش قطعات الکتریکی و الکترونیکی از ارزش قطعات مکانیکی در آنها بیشتر باشد مانند

تجهیزات رادیو تلویزیونی، مخابراتی، آزمایشگاهی، تحقیقاتی، اندازه گیری، نقشه برداری، پزشکی، کامپیوتری و … تحت پوشش این بیمه نامه قرار می گیرند. این بیمه نامه خسارتهای فیزیکی، ناگهانی و غیر قابل پیش بینی را که بر موضوع مورد بیمه براثر خطرات ذکر شده در بیمه نامه وارد آید را جبران می کند.

بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان(LDB)

در این بیمه نامه خسارت وارده به واحدهای مسکونی که ناشی از هر گونه نقص در سازه اصلی ساختمان به علت طراحی نادرست، ساخت معیوب، به کارگیری مواد و مصالح معیوب بوده و این نقص در زمان صدور گواهی پایان کار آشکار نشده باشد را تحت پوشش قرار می دهد.

مدت بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان از زمان پایان کار و صدور الحاقیه قطعی به مدت 10 سال می باشد.


بیمه نامه سازه های تکمیل شده (C.E.C.R)

این بیمه نامه خسارت های وارده به انواع سازه های احداث شده در زمان بهره برداری را تحت پوشش قرارمی دهد. مانند: جاده ها، کانال های آبیاری، تونل ها و خطوط لوله (آب، نفت، گاز و فاضلاب)


مدارک مورد نیاز جهت بررسی و محاسبه نرخ و شرایط در بیمه نامه های مهندسی

1-پرسشنامه تکمیل شده که مهم ترین مدرک جهت اعلام نرخ و شرایط می باشد.

2- رونوشت پیمان یا قرارداد

3-جدول زمانبندی کار

4- نقشه کلی کار

5-صورت ریز اقلام و مصالح

6- لیست تفکیکی ماشین آلات و تجهیزات

7- گزارش بازدید اولیه