امروز:

8 مهر 1402

بیمه ایران خودرو
پرچم ایران

مردم از فرصت بخشودگی جرایم استفاده کنند

امتیازدهی

مردم از آخرین فرصت بخشودگی کامل جرایم بیمه ای استفاده کنند.

 

دکتر علی استادهاشمی معاونت نظارت بیمه مرکزی اعلام کرد: در زمینه بخشودگی صددرصدی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری زمینی تا نونزدهم اسفند ماه به قوت خود باقی است و از این تاریخ به بعد چنین بخشودگی هایی ادامه نخواهد داشت.

دکتر استاد هاشمی با تاکید بر این نکته که بخشودگی یاد شده در راستای توسعه خدمات بیمه ای و ارتقای فرهنگ بیمه در نظر گرفته شده، تصریح کرد: ادامه بخشودگی های صددرصدی علاوه بر آسیب فرار بیمه ای ممکن است زمینه دلسردی را برای بیمه گذاران منظم و مسئولیت پذیر فراهم آورد.

استاد هاشمی با اشاره به تبعات مثبت این طرح در طول اجرا از اراده صنعت بیمه برای پوشش ریسک های متنوع بیمه ای سخن گفت و افزود : اشاعه فرهنگ بیمه از اهداف جدی نهاد ناظر است و در کنار آن باید عملیات بیمه گری به صورت کامل و حرفه ای اجرایی شود.

وی خرید بیمه نامه یکساله را شرط بهره مندی از امکان بخشودگی صددرصدی جرایم یاد شده، عنوان کرد و گفت : بیمه شخص ثالث تنها رشته اجباری صنعت بیمه است و قانون گذار به دلایل اجتماعی و اقتصادی بر آن تاکید ویژه ای دارد و ما به عنوان ناظر برای تامین زیرساخت های لازم برای حسن اجرای قانون خود را موظف می دانیم.

شایان ذکر است بخشودگی های بیمه ای به پیشنهاد رئیس کل بیمه مرکزی و موافقت وزیر امور اقتصاد و دارایی صورت می گیرد و برای اجرا به شرکت های بیمه ابلاغ می شود.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم

                                     فرارسیدن ماه …

ادامه مطلب ...
بیمه ایران خودرو

برگزاری مجمع سالیانه شرکت خدمات بیمه ایران خودرو

  مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 1401/12/29 شرکت خدمات بیمه ایران خودرو(سهامی خاص) در روز دوشنبه 1402/03/08 ساعت 14:00 …

ادامه مطلب ...
ikido

پیام تبریک مدیر عامل ایکیدو به مناسبت روز جهانی ارتباطات

پیام تبریک مدیرعامل ایکیدو به مناسبت روز جهانی ارتباطات مدیر عامل هولدینگ ایکیدو در پیامی، روز ملی ارتباطات و روابط …

ادامه مطلب ...
نشست بیمه ای

مصوبات نخستین نشست شورای عالی بیمه در سال 1402

در اولین جلسه شورای عالی بیمه در سال 1402 با حضور رئیس کل بیمه مرکزی ، اعضای شورا با 3 …

ادامه مطلب ...