امروز:

9 خرداد 1403

بیمه ایران خودرو
پرچم ایران

امیدواری صنعت بیمه برای اصلاح قانون بیمه شخص ثالث

امتیازدهی

امیدواری صنعت بیمه برای اصلاح قانون بیمه شخص ثالث

سخنگوی بیمه مرکزی با اشاره به مشکلات بعمل آمده برای مردم در خصوص بیمه های متعارف و غیرمتعارف ، اظهار امیدواری کرد که مجلس شورای اسلامی هرچه زودتر بررسی لایحه اصلاح ماده 8 قانون بیمه شخص ثالث را در دستور کار قرار دهد.

دکتر مجید مشلعچی خاستگاه اصلی ایجاد مفهوم خودروهای متعارف و غیر متعارف را ماده 8 قانون بیمه شخص ثالث عنوان و اظهار کرد بیش از یک دهه است که افزایش تردد خودرو های لوگس و گران قیمت در خیابان های کشور باعث بروز نگرانی برای رانندگان شده است زیرا ارزش برخی از این خودرو ها از سرمایه زندگی بسیاری از آحاد جامعه بیشتر شده است و در صورت تصادف، جبران خسارت احتمالی برای افراد بی شماری سخت و بعضا غیرممکن خواهد بود.

قائم مقام بیمه مرکزی اضافه کرد؛ این دغدغه باعث شد تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی قانون اخیر بیمه شخص ثالث مصوب سال 1395 با هدف حمایت از افراد کمتر برخوردار جامعه، ناچاراً با محدود نمودن سقف مسئولیت مالی مقصر حادثه رانندگی به نصف دیه کامل مرد مسلمان در ماههای حرام، در تبصره 4 ماده 8 قانون بیمه شخص ثالث خودروها را به دو گروه متعارف و غیرمتعارف تقسیم‌بندی کنند. به این ترتیب خودروهایی که ارزش آن‌ها بیش از پنجاه‌درصد دیه کامل باشد خودروی غیرمتعارف محسوب ‌شد. 

دکتر مشعلچی اظهار امیدواری نمود تا نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با درک مشکلاتی که اجرای این قانون برای جامعه و زیاندیدگان مالی بیمه های شخص ثالث ایجاد نموده است در اسرع وقت نسبت به تصویب و ابلاغ اصلاحیه مذکور اقدام کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

بازدید مدیرعامل ایکیدو از شرکت بیمه ایران خودرو

                                        …

ادامه مطلب ...
بیمه

جرائم دیركرد بیمه شخص ثالث بخشیده شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر محمود حق وردیلو معاون نظارت بیمه مرکزی با …

ادامه مطلب ...
بیمه

اصلاح آیین نامه های بیمه ای با رویكرد نوآوری باز

دکتر بنیادی معاون توسعه بیمه مرکزی با اعلام این خبر در خصوص جزئیات اصلاح و تدوین آئین نامه‌های جدید بیمه …

ادامه مطلب ...

برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم

                                     فرارسیدن ماه …

ادامه مطلب ...