امروز:

20 خرداد 1402

بیمه ایران خودرو
پرچم ایران

صنعت بیمه اهرم مهم توسعه اقتصادی است

امتیازدهی

رئیس کل بیمه مرکزی در نشست مشترک وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیران ارشد صنعت بیمه: 

صنعت بیمه اهرم مهم اقتصادی است.

صنعت بیمه با تکیه بر توانمندی های ذاتی در بزنگاه های حساس و شرایط دشوار اقتصادی ، نقش اساسی خود را به خوبی ایفا کرده است.

رئیس کل بیمه مرکزی با اعلام این مطلب افزود: اقناع افکار عمومی در خصوص کیفیت عملکرد صنعت بیمه یک ضرورت آشکار است و شفافیت رفتاری صنعت بیمه در اولویت سیاست های نهاد ناظر قرار دارد.

مهندس مجید بهزادپور با تاکید بر لزوم تقویت اطلاع رسانی و فرهنگسازی در صنعت بیمه از جامعه 28 میلیون نفری دارندگان بیمه های زندگی در کشور به عنوان یک دستاورد ملی یاد کرد و افزود :تبیین جزئیات بیمه نامه ها و ساده سازی مفاهیم پیچیده آن از مسئولیت های مهمی است که بر عهده ما گذاشته شده است.

وی به ابراز رضایت دستگاه های اجرایی از عملکرد صنعت بیمه به نقش اساسی این صنعت در مقابله با تحریم ها اشاره کرد و اظهار داشت: روند تبادل کالا و حرکت شبکه های عظیم حمل و نقل حتی یک روز هم به دلایل بیمه ای با وقفه مواجه نشده که این از توان بالای تخصصی و اجرایی صنعت بیمه حکایت دارد.

مهندس بهزادپور در بخش پایانی سخنان خود، گزارشی از جزئیات پوشش های بیمه ای در کشور ارائه کرد و از اهمیت سرمایه گذاری صنعت بیمه به عنوان یک اهرم اقتصادی سخن گفت؛ گفتنی است که رئیس کل بیمه مرکزی در این نشست،برنامه های نهاد ناظر را در راستای ارتقا جایگاه این صنعت و نقش آفرینی و تحول گرایی عنوان کرد.

شایان ذکر است این نشست با حضور دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران، مدیران عامل شرکت های بیمه ای، اعضای هیات عامل بیمه مرکزی و جمعی از مدیران اقتصادی به میزبانی سندیکای بیمه گران ایران در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

بیمه ایران خودرو

برگزاری مجمع سالیانه شرکت خدمات بیمه ایران خودرو

  مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 1401/12/29 شرکت خدمات بیمه ایران خودرو(سهامی خاص) در روز دوشنبه 1402/03/08 ساعت 14:00 …

ادامه مطلب ...
ikido

پیام تبریک مدیر عامل ایکیدو به مناسبت روز جهانی ارتباطات

پیام تبریک مدیرعامل ایکیدو به مناسبت روز جهانی ارتباطات مدیر عامل هولدینگ ایکیدو در پیامی، روز ملی ارتباطات و روابط …

ادامه مطلب ...
نشست بیمه ای

مصوبات نخستین نشست شورای عالی بیمه در سال 1402

در اولین جلسه شورای عالی بیمه در سال 1402 با حضور رئیس کل بیمه مرکزی ، اعضای شورا با 3 …

ادامه مطلب ...
وزیر اقتصاد

صنعت بیمه اهرم مهم توسعه اقتصادی است

رئیس کل بیمه مرکزی در نشست مشترک وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیران ارشد صنعت بیمه: صنعت بیمه اهرم …

ادامه مطلب ...